Zarząd
Zasady powoływania członków Zarządu
Zgodnie z § 15 Statutu Spółki, Zarząd składa się z od jednego do pięciu Członków, powoływanych na wspólną, trzyletnią kadencję. Liczbę Członków Zarządu określa Rada Nadzorcza. Rada Nadzorcza powołuje Prezesa Zarządu oraz – na jego wiosek – pozostałych Członków Zarządu. Prezes Zarządu kieruje pracami Zarządu, przewodniczy jego posiedzeniom i koordynuje prace pozostałych członków Zarządu. Prezesowi przysługuje prawo wyznaczenia Wiceprezesów spośród pozostałych Członków Zarządu. Wyznaczony Wiceprezes Zarządu zastępuje Prezesa podczas jego nieobecności.
Skład Zarządu
- Piotr Mikrut Prezes Zarządu
- Witold Waśko Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Ekonomicznych
- Joanna Wróbel-Lipa Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych
- Zdzisław Czerwiec Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw
Zarząd w powyższym składzie został powołany na dziewiątą kadencję 27 kwietnia 2023 roku.
Obecny skład Zarządu FFiL Śnieżka SA:
-
Piotr Mikrut
-
Witold Waśko
-
Joanna Wróbel-Lipa
-
Zdzisław Czerwiec
Obowiązki Członków Zarządu
Zarząd realizuje cele strategiczne oraz nadzoruje realizację celów operacyjnych Spółki. Członkowie Zarządu wykonują swoje obowiązki osobiście, zgodnie z funkcją każdorazowo wskazywaną przez Radę Nadzorczą w uchwale o powołaniu do składu Zarządu.
Podział zadań pomiędzy poszczególnymi Członkami Zarządu określa Regulamin Organizacyjny Spółki Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka Spółka Akcyjna. Dodatkowo Prezes Zarządu kieruje pracami Zarządu, przewodniczy posiedzeniom Zarządu oraz koordynuje prace pozostałych jego członków.
Do zakresu działania Zarządu należy prowadzenie spraw Spółki, kierowanie działalnością Spółki i zarządzanie jej majątkiem oraz reprezentowanie Spółki – z wyjątkiem spraw zastrzeżonych do kompetencji innych organów.
Do składania oświadczeń woli w imieniu Spółki wymagane jest współdziałanie dwóch Członków Zarządu albo jednego Członka Zarządu łącznie z prokurentem.
Przy prowadzeniu spraw Spółki Zarząd podlega ograniczeniom wynikającym z przepisów prawa, postanowień Statutu oraz uchwał walnego zgromadzenia i Rady Nadzorczej. Walne zgromadzenie i Rada Nadzorcza nie mogą wydawać Zarządowi wiążących poleceń dotyczących prowadzenia spraw Spółki.
Czynności wymagające uchwały Zarządu dokonane bez stosownej uchwały mogą zostać następczo potwierdzone uchwałą Zarządu.
- zorganizowanie rachunkowości Spółki – zgodnie z obowiązującymi przepisami i interesami Spółki oraz czuwania nad jej należytym prowadzeniem,
- sporządzanie w terminie do dnia 30 marca następnego roku obrotowego sprawozdania finansowego, wprowadzenia do sprawozdania finansowego, rocznego sprawozdania z działalności spółki i złożenie sprawozdań radzie nadzorczej,
- składanie sądowi rejestrowemu rocznych sprawozdań w formie i terminach określonych przez obowiązujące przepisy prawa,
- prowadzenie ewidencji protokołów walnego zgromadzenia oraz wydawanie poświadczonych odpisów uchwał,
- udzielanie ustnych i pisemnych wyjaśnień oraz sporządzanie sprawozdań na żądanie Rady Nadzorczej
i akcjonariuszy obecnych na walnym zgromadzeniu, - opracowywanie projektów uchwał dotyczących decyzji, które na podstawie Kodeksu spółek handlowych
i Statutu Spółki należą do kompetencji walnego zgromadzenia, - wnioskowanie o zwołanie posiedzenia Rady Nadzorczej z przedstawieniem porządku obrad oraz przedstawianie jej do zaopiniowania projektów uchwał Walnego Zgromadzenia,
- wykonywanie zaleceń pokontrolnych.