Oświadczenie Grupy Kapitałowej Śnieżka na temat informacji niefinansowych – stanowiące wyodrębnioną część Sprawozdania Zarządu z działalności – („Oświadczenie”) jest wypełnieniem obowiązku nałożonego przez Ustawę o rachunkowości („UoR”), która transponuje dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2014/95/UE z 22 października 2014 r. w sprawie ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy.

Oświadczenie zostało sporządzone zarówno dla FFiL Śnieżka SA, jako jednostki dominującej (na podstawie art. 49b ust. 1 UoR), jak i całej Grupy Kapitałowej Śnieżka (na podstawie art. 55 ust. 2b UoR). Zakres konsolidacji oświadczenia pokrywa się z oświadczeniem finansowym.

Oświadczenie realizuje obowiązki nałożone przez art. 49b ust. 2-8 UoR, w tym w zakresie opisu modelu biznesowego oraz raportowania kwestii społecznych, pracowniczych, środowiskowych, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji. Na potrzeby opracowania Oświadczenia dokonano analizy posiadanych przez Grupę polityk i procedur należytej staranności, a także realizowanych w spółkach Grupy działań. Zakres informacji i wskaźników przedstawionych w Oświadczeniu został wyznaczony w oparciu o przeprowadzony wewnętrznie proces uproszczonej analizy istotności, dla którego podstawą są Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju.

Na potrzeby Oświadczenia za 2023 rok przeanalizowano również, czy działalność gospodarcza prowadzona przez Grupę kwalifikuje się do systematyki określonej przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje (tzw. taksonomii) – w zakresie, jaki jest wymagany przez ww. Rozporządzenie w raportach rocznych za rok 2023.

Indeks treści, których ujawnienie wymagane jest zgodnie z Ustawą o rachunkowości

Lp. Zagadnienie Miejsce w Sprawozdaniu
1. Model biznesowy
2. Kluczowe niefinansowe wskaźniki efektywności związane z działalnością jednostki
3. Opis polityk stosowanych przez jednostkę w odniesieniu do zagadnień społecznych, pracowniczych, środowiska naturalnego, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji, a także opis rezultatów stosowania tych polityk
4. Opis procedur należytej staranności – jeżeli jednostka je stosuje w ramach polityk, o których mowa w punkcie 3.
5. Opis istotnych ryzyk związanych z działalnością jednostki mogących wywierać niekorzystny wpływ na zagadnienia, o których mowa w punkcie 3., w tym ryzyk związanych z produktami jednostki lub jej relacjami z otoczeniem zewnętrznym, w tym z kontrahentami, a także opis zarządzania tymi ryzykami