3,41%
Wskaźnik uwzględnia poziom zaszeregowania stanowisk oraz różnorodność ról w organizacji, co pozwala na bardziej precyzyjne i sprawiedliwe porównanie wynagrodzeń między pracownikami obu płci. Skorygowana luka płacowa pozwala na ocenę, czy istnieją różnice w wynagrodzeniach między mężczyznami a kobietami, wykonującymi pracę o porównywalnej wartości dla firmy oraz jaki jest poziom ewentualnych różnic. Jest to szczególnie istotne dla Grupy w kontekście promowania równości i sprawiedliwości płacowej, która jest jednym z jej priorytetów.
Stosowana w Grupie metodologia wyceny stanowisk, neutralna pod względem płci osób zatrudnionych, zapewnia, że analiza skorygowanej luki płacowej opiera się na obiektywnych i sprawiedliwych kryteriach. Pozwala to zapewnić, że wszelkie różnice w wynagrodzeniach są uzasadnione wyłącznie różnicami w zakresie odpowiedzialności, umiejętności i wymagań stanowisk, a nie płcią pracowników.
Wybór skorygowanej luki płacowej jako preferowanego wskaźnika jest więc nie tylko uzasadniony specyfiką Grupy, ale również pozwala na podejmowanie skutecznych wysiłków, których celem jest osiągnięcie równości i sprawiedliwości w miejscu pracy. Dzięki temu podejściu Grupa jest w stanie efektywnie identyfikować obszary wymagające interwencji i podejmować precyzyjne działania mające na celu zapewnienie równych szans i sprawiedliwego traktowania wszystkich pracowników.